Vasilij Berezucki postiže gol protiv Engleske/ Foto: themalaymailonline.com

Engleska nije opravdala ulogu favorita, a Rusija je tako istakla svoju kandidatoru u bici za 16 najboljih Starog kontinenta.

Sport
Autor: NB

Drugi dan Evropskog prvenstva u fudbalu obeležio je novi kiks fudbalske reprezentacije Engleske na otvaranju takmičenja, kao i veoma važne pobede Švajcaraca i Velšana u borbi za plasman u nok aut fazu "Eura".

Juče je odigrana i druga utakmica prvog kola A grupe na Euru, a Švajcarci su minimalnom pobedom (1:0) nad Albanijom došli do važna tri boda u bici za plasman u osminu finala EP-a.

Švajcarska je povela u petom minutu golom Fabijana Šara nakon kornera. Veći deo meča su Švajcarci napadali i stvarali šanse, mada su Albanci propustili veliki broj prilika. Pobeda najboljeg tima Švajcarske je mogla biti znatno ubedljvija, jer su celo drugo poluvreme i nekoliko minuta u prvom delu meča igrali sa igračem više, pošto je albanski kapitan Lorik Cana dobio crveni karton još u 39. minutu.

Ekipa iz zemlje časovnika, sira i čokolade se izjednačili sa reprezentacijom Francuske na prvom mestu grupe A, pošto su Francuzi dan ranije slavili protiv Rumunije rezultatom 2:1 (0:0). Nakon prvog kruga, Albanija i Rumunija su bez bodova, Švajcarska u Francuska imaju po tri.

U grupi B je bilo veoma zanimljivo, a nakon prvih mečeva Vels je lider sa tri boda, Engleska i Rusija imaju po jedan, dok Slovaci čekaju naredne mečeve za osvajanje prvih bodova.

Vels je sa 2:1 (1:0) savladao Slovačku. Poveli su Velšani pogotkom Gareta Bejla iz slobodnog udarca u 10. minutu. Ondredj Duda je izjednačio u 61. minutu, i to samo minut nakon što je ušao sa klupe. Još jedan rezervista je bio strelac na tom meču, a to je korpulentni velški napadač Robson - Kanu, koji je u 81. minutu obezbedio Velšanima sva tri boda.

Poslednji meč dana su odigrali Engleska i Rusija. Gordi Albion je bio tim koji je napadao veći deo meča, a do vođstva su došli u 73. minutu golom Erika Dajera iz slobodnog udarca. Slavlje Engleza omeo je stameni kapiten ruske reprezentacije Vasilij Berezucki, koji je u drugom minutu nadoknade vremena savladao englesku odbranu udarcem glavom sa desetak metara. Engleska nije opravdala ulogu favorita, a Rusija je tako istakla svoju kandidatoru u bici za 16 najboljih Starog kontinenta.