Pretraga
Pretraga
EURO: Hrvati prokockali prednost, Česi sačuvali nadu

Tomaš Necid pogađa sa bele tačke/ Foto: theguardian.co.uk

Češka je sa bodom produžila san o osmini finala "EURA", ali njihove oči su sada uprte u meč između Španije i Turske.

Sport
Autor: NB

Prvi meč drugog kola grupe D na Evropskom prvenstvu u fudbalu završen je nerešenim rezultatom, Češka - Hrvatska 2:2 (0:1).

Česi su uspeli da dođu do izjednačenja u 94. minutu susreta, a tako i do prvog boda na "EURU". Njihov današnji rival je tako propustio šansu da već nakon dva kola obezbedi plasman među 16 najboljih u Evropi, ali sa današnjim bodom, "vatreni" su sa četiri boda na čelu grupe D, iako Španija ima utakmicu manje.

Hrvatska je bila bolja ekipa tokom većeg dela meča. Igrali su otvoreno od samog početka i terensku inicijativu su krunisali golom u 37. minutu, a precizan je bio Ivan Rakitić.

Početak drugog poluvremena je bio praktično preslikan kao i finiš prvog dela. Hrvati su imali loptu u nogama, stvarali su šanse, a nakon greške češke odbrane, Rakitić je u 57. minutu duplirao prednost svog tima.

Povreda Luke Modrića je itekako uticala na ostatak meča. Najbolji igrač hrvatskog tima je napustio teren u 62. minutu, Češka je zaigrala ofanzivnije i preko rezerviste Milana Škode došla je do 1:2 u 76. minutu.

Sam finiš meča obeležila je bakljada sa dela tribine gde su bili hrvatski navijači. Većina baklji je zavšila u terenu, kao i snažan topovski udar, što je nateralo sudiju Marka Klatenburga da produži meč za skoro 10 minuta. Upravo u sudijskoj nadoknadi, u svom šestnaestercu rukom je igrao štoper hrvatske selekcije Domagoj Vida. Tomaš Necid je preuzeo odgovornost na sebe i pogodio je sa penala u 94. minutu.

Češka je tako produžila san o osmini finala "EURA", ali njihove oči su sada uprte u meč između Španije i Turske, koje sa sastaju večeras u 21 čas.