Pretraga
Pretraga
EURO: Italija sa 1:0 do osmine finala

Eder proslavlja gol protiv Švedske/ Foto: skysports.com

Jedini strelac na meču bio je napadač Intera Eder, koji je nakon pasa Simonea Zaze uspeo da pretrči tri švedska defanzivca i šutem sa 15 metara savlada protivničkog golmana u 88. minutu.

Sport
Autor: NB

Fudbalska reprezentacija Italije je pobedila Švedsku rezultatom 1:0 (0:0) i tako obezbedila plasman među 16 najboljih timova Evrope.

Čitavo prvo poluvreme je proteklo u taktičkom nadmudrivanju dveju ekipa, s tim što je Italija imala blagu terensku inicijativu. Ni početak drugih 45 minuta nije doneo ništa novo, a Italija je u poslednjih 10 minuta susreta počela agresivnije da napada gol protivnika, što se kasnije ispostavilo dovoljnim za minimalan trijumf nad Šveđanima.

Nakon dva meča, Italijani imaju maksimalan učinak, dok su Skandinavci uknjižili prvi poraz u grupi, i tako smanjili svoje šanse u borbi za osminu finala Evropskog prvenstva. Šveđani imaju jedan bod nakon dva kola, i imaće vrlo težak zadatak u poslednjem kolu, s obzirom da ih jedino pobeda nad Belgijom u poslednjem kolu grupne faze vodi dalje.

Drugo kolo grupe E zatvaraju Irci i Belgijanci, a taj meč se igra sutra.