Poljski fudbaleri nakon prolaska u četvrtfinale/ Foto: eurosport.com

Poljska će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom iz duela Hrvatska - Portugal.

Sport
Autor: NB

Fudbalska reprezentacija Poljske savlada je Švajcarsku nakon izvođenja jedanaesteraca (5:4) i tako se plasirala među osam najboljih timova na EURU.

Nakon regularnog dela rezultat je bio 1:1 (1:0 na poluvremenu za Poljsku), a pobednika nismo saznali ni nakon produžetaka, pa je tako prvi četvrtfinalista odlučen nakon pet penala serija u kojoj su Poljaci bili nepogrešivi.

U prvih 45 minuta susreta, Poljaci su stvorili nekoliko dobrih šansi i bili su bolji rival. Veliki broj prilika krunisao je Jakub Blaščikovski u 39. minutu, nakon sjajnog prodora i centaršuta Kamila Grosickog.

Početak drugog poluvremena je nagvestio dominaciju Švajcaraca, koji su u nastavku meča zaigrali ofanzivnije i agresivnije. Inicijativa im se isplatila u 82. minutu kada je Đerdan Šaćiri majstorskim poluvolejom iz skoka postigao izjednačujući pogodak. Do kraja regularnog dela meča. obe ekipe su se psihički pripremale sa produžetke i nije viđena nijedna izlednija prlika za gol.

Produžeci su bukvalno bili nastavak drugog poluvremena, jer su Švajcarci bili ti koji su diktirali tempo i držali loptu u nogama, ali nakon dva produžetka po 15 minuta nije bilo golova.

U penal seriji su Poljaci bili nepogrešivi, a redom su pogađali Levandovski, Milik, Glik, Blaščikovski i Krihovijak. Lihtštajner je pogodio za Švajcarsku prvi penal, a drugi je promašio Džaka. Posle njega su bili precizni Šaćiri, Šar i Rodrigez, ali to nije bilo dovoljno da Švajcarska prođe u četvrtfinale.