Pretraga
Pretraga
Pretraga
GUBI MESTO NAJBOLJEG? Đoković poražen, MAREJ može da preuzme PRVO MESTO NA ATP LISTI

​Prvi reket sveta Novak Đoković poražen je u četvrtfinalu Mastersa u Parizu od Marina Čilića rezultatom. 6:4, 7:6.

Sport
Autor: B92, Nova Borba

Đokovića bi ovaj poraz mogao da košta liderske pozicije na ATP listi, a to će se desiti ukoliko Endi Marej uđe u finale turnira u Parizu I tako postane svetski broj jedan.

Srpski teniser je odigrao još jedan meč sa mnogo oscilacija. Već u drugom gemu je ispustio servis, potom se vratio, ali je Čilić igrao odlično i u desetom gemu je došao do novog brejka i prvog seta – 6:4.

U drugom setu su obojica propustili nekoliko šansi pre nego što je Đoković u devetom gemu napravio brejk. U narednom je sam vratio rivala u meč sa dve dvostruke servis greške, a u finišu seta viđšena je prava drama.

Novak je u 12. gemu spasao dve vezane meč lopte, ali Čilić je u taj-brejku bio bolji i uspeo je da dođe do prve pobede protiv Đokovića u 15. duelu.

Rival Čiliću u polufinalu biće Džon Izner.