Pretraga
Pretraga
Primera: Barselona ponovo najbolja

YT Screenshot

Trijumfom na gostovanju Granadi od 3:0 Barselona osvojila 24. titulu u klupskoj istoriji i tako završila šampionat sa bodom više od Real Madrida, kome pobeda nad Deportivom u gostima (0:2) nije puno vredela

Sport
Izvor: B92.net

Fudbaleri Barselone nastavili su dominaciju u španskom fudbalu i odbranili titulu u Primeri.

Barselona je savladala Granadu u gostima sa 3:0 i tako u poslednjem kolu osvojila 24. titulu u klupskoj istoriji.

Katalonci su sezonu završili sa 91 bodom, jednim više od najvećeg rivala Real Madrida, koji je u istom terminu pobedio Deportivo u La Korunji – 2:0.

Izabranici Luisa Enrikea stigli su do drugog trofeja u od kada ih bivši igrač vodi sa klupe, ukupno šestog, a imaće priliku da u finalu Kupa kralje sa Seviljom osiguraju još jednu duplu krunu.

Takođe, ovo je bila sedma trijumfalna sezona od poslednjih deset za ‘Blaugranu’ u kojoj će imati najboljeg strelca i najbolje asistente prvenstva. Luis Suares je het-trikom u Granadi stigao do 40 pogodaka i 'Pićići' nagrade, a sa Leom Mesijem deli titulu najboljeg asistenta jer obojica imaju po 16 uspešnih dodavanja.

U La Korunji sve je bilo gotovo posle 25 minuta – Kristijano Ronaldo je dva puta zatresao mrežu Deportiva, a kod drugog pogotka imao je mnogo sreće. Ipak, na poluvremenu ga je zamenio Hames Rodriges, a ‘Kraljevski klub’ mogao je da ubedljivije slavi u drugom poluvremenu.

Međutim, gosti su promašili nekoliko izglednih prilika rezultatom 2:0 ostvarili pirovu pobedu.

Izabranici trenera Zinedina Zidana sada se okreću finalu Lige šampiona u kojem se sastaju sa gradskim rivalom Atletikom, što je još jedna potvrda dominacije španskih klubova na ‘Starom kontinentu’.