Pretraga
Pretraga
Rolan Garos: Lajović predao Troickom meč

Viktor Troicki i Dušan Lajović/ Ulistracija: RTS

​Viktor Troickiće igrati treće kolo turnira u Parizu pošto mu je Dušan Lajović u četrtvom setu predao meč. U momentu prekidanja meča, Troicki je vodio 2:1 u setovima (6:7, 6:3, 6:0).

Sport
Izvor: RTS

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske u Parizu, pošto mu je zemljak Dušan Lajović predao meč zbog povrede.

Meč je trajao dva sata i pet minuta, a rezultat u trenutku prekidanja bio je 2:1 (6:7, 6:3, 6:0) za Troickog.

Teniseri su u prvom setu napravili po dva brejka, a 81. na svetu Lajović dobio je set u taj-brejku sa 7:4.

Troicki je u četvrtom gemu drugog seta napravio brejk, poveo sa 3:1 i ta prednost mu je bila dovoljna da izjednači u meču, dok je treći set dobio bez izgubljenog gema.

Troicki, 24. teniser sveta, će u trećem kolu igrati protiv pobednika duela 16. nosioca Francuza Žila Simona i Argentinca Gvida Pelje.