Pretraga
Pretraga
Pretraga
Španci osvojili bronzu, SRBIJA ZA ZLATO OD 20.45

Košarkaška reprezentacija Španije osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Riju.

Sport
Autor: Tanjug, NB

Oni su pobedili reprezentaciju Australije u izuzetno neizvesnom meču, rezultatom 89:88

Španci su do medalje došli u neizvesnoj završnici, kada su sa linije penala pogađali Pau Gasol i Serhio Rodrigez.

Gasol je meč završio sa 31 poenom, Nikola Mirotić postigao je 14, a Rodrigez 11. Sa druge strane peti Mils postigao je 30 poena.

Ono što ceo svet danas čeka je borba za zlato koja počinje u 20.45. Meč decenije između Srbije i SAD, kako ga mnogi karakterišu, pokazaće da li je neka evropska ekipa dorasla "drim timu".

SAD su prvak sveta, dok je Srbija vicešampion. Na ovom turniru već smo se sastali sa njima u takmičenju po grupama. Srbije je u tom meču izgubila sa tri poena razlike, ali je prikazana igra koja nam ulivu nadu da večeras možemo da pobedimo tim sastavljen od NBA zvezda.