Pretraga
Pretraga
Pretraga
Srbija U POSLEDNJIM MINUTIMA do izjednačenja

Reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 1:1 sa Velsom u 4. kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Sport
Izvor: 021

Srbija je do boda stigla u poslednjim minutama meča, kada je u 86. minutu loptu u gol Kenedija smestio Aleksandar Mitrović, kojem je ovo treći gol u kvalifikacijama. Domaćini su u 30. minutu stigli do vođstva golom Kristijana Bejla.

Igrači Velsa mogli su da okončaju utakmicu u 84. minutu, kada je sjajnu priliku imao Bejl, ali je pogodio stativu.

Sudija Meljenko podelio je sedam žutih kartona na meču, tri srpskom timu i četiri domaćinu, koji je bio daleko agresivniji.

Ovaj bod znači puno ekipi Slavoljuba Muslina, s obzirom na to da su uspeli da očuvaju drugo mesto u grupi D u kvalifikacijama za Mundijal u Rusiji.

U ostalim mečevima grupe, Irska je savladala Austriju 1:0, dok su Moldavija i Gruzija odigrale nerešeno 1:1. Prvo mesto na tabeli drži Irska sa 10 bodova, prate je Srbija sa osam, odnosno Vels sa šest bodova.

Narednu utakmicu u kvalifikacijama Srbija će odigrati 24. marta 2017. godine protiv Gruzije, koja je u dosadašnjim mečevima kvalifikacijama osvojila samo dva boda.