Pretraga
Pretraga
BRONZA ZA KOŠARKAŠICE: Nadigrale Francuskinje

Bronzane "dame"/ Foto: yahoo.com

Na kraju 70:63 za naše košarkašice, koje su predvođene Marinom Maljković, dokazale da nisu slučajno evropske prvakinje.

Srbija
Autor: NB

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Francuske u utakmici za treće mesto na Olimpijskim igrama u Rio de Ženeiru.

Sjajno su otvorile naše devojke, pogotovo u fazi odbrane, pa je Francuska postigla svega 10 poena u prvoj deonici meča. Prednost koju su stekle u prvoj četvrtini, naše dame su ispustile pred kraj poluvremena, pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom 29:29.

Već na startu drugog poluvremena Srbija je ponovo zaigrala jaku odbranu, a trojke Saše Čađo i naše Amerikanke Pejdž donele su nam nekoliko poena prednosti, koje Fransukinje nisu uspele da stigu do kraja susreta.

Na kraju 70:63 za naše košarkašice, koje su predvođene Marinom Maljković, dokazale da nisu slučajno evropske prvakinje i da su uspešno prebolele polufinalni poraz od Španije.

Zanimljivo je da su prošle godine u finalu Evropskog prvenstva, naše košarkašice porazile upravo Francuskinje.

Ovo je prva olipmijska medalja za našu žensku košarku još od Seula 1988. godine, kada smo izgubili finalni meč od SAD-a i okitili se srebrom.