Pretraga
Pretraga
NOVI PEHAR ZA NOVAKA: Nole trijumfovao u Istbornu i najavio napad na Vimbldon

Novak Đoković Foto: rts.rs

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je Gaela Monfisa 6:3, 6:4 i osvojio prvi put turnir u Istbornu, koji se igra kao priprema za treći Gran slem sezone, koji u ponedeljak počinje na Vimbldonu.

Srbija
Izvor: Agencije

Ovo je bio 16. međusobni duel dvojice vršnjaka sa maksimalnim učinkom srpskog predstavnika. Zanimljivo je da je ovo njihov prvi susret igran na travnatoj podlozi.

Novak je u prvom setu uspeo odmah da napravi brejk, koji je bio sasvim dovoljan da rutinski posle samo 33. minuta igre završi posao u tom delu igre.

Novak nijednog momenta nije dovodio u pitanje ishod prvog seta, veoma je sigurno igrao servis gemove i nekoliko puta uz brejk imao šansu da oduzme servis rivalu.

U nastavku meča Monfis je imao priliku za brejk, ali je nije realizovao, tako da je do devetog gema igrano bez brejka. čak i bez prilika da se igraču oduzme servis. U desetom gemu Đpković je iskoristio priliku, oduzeo servis Monfisu za prvu titulu u Istbornu i prvi trofej još od januara meseca i pehara u Dohi.

Ovo je bilo 98. Novakovo finale i 68. titula u karijeri, četvrta na travnatoj podlozi.